W dobie fotografii cyfrowej, zapisu obrazu na kartach pamięci i płytach często zapominamy o tradycyjnie wykonanych zdjęciach. Tymczasem w wielu domach zgromadzone są cenne rodzinne archiwa, które z czasem mogą tylko bezpowrotnie niszczeć. Warto zachować zdjęcia przodków przynajmniej w formie skanów. Możliwe jest także kompleksowe odnowienie starych zdjęć z retuszem, usunięciem rys, zagnieceń i plam oraz ponownym wykonaniem tradycyjnej papierowej odbitki.
Language:   english / polish


RENOWACJA MONIDŁA

Renowacja monidła polegająca na kompleksowej naprawie od skopiowania oryginału do oddania w ręce Klienta gotowego wydruku naklejonego na sztywny karton.

Upływający czas sprawił, iż oryginalna praca zaczęła tracić wierzchnią warstwę ochronną. Cała powierzchnia stała się bardzo podatna na wszelki kontakt mechaniczny i przetarcia.NAPRAWA i RETUSZ MONIDŁA

Po wykonaniu fotokopii, przeprowadzono cyfrowy retusz monidła, włączając w to ręczne podmalowywanie detali oraz korekcję kolorystyczną.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i spokojne cieszenie się wspaniałą pamiątką przez kolejne lata, gotową pracę wydrukowano i naklejono na sztywny karton. Atramenty i papier użyte do wydruku gwarantują jakość archiwalną liczoną w dziesiątkach lat trwałości i niezmienności kolorów.ODNAWIANIE PAMIĄTEK

Zestawienie powiększeń pozwoli szybciej zauważyć różnice pomiędzy zniszonym oryginałem monidła, a jego odnowioną wersją.CYFROWA OBRÓBKA MONIDŁA

Po wykonaniu fotokopii, przeprowadzono cyfrowy retusz monidła, włączając w to ręczne podmalowywanie detali oraz korekcję kolorystyczną.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i spokojne cieszenie się wspaniałą pamiątką przez kolejne lata, gotową pracę wydrukowano i naklejono na sztywny karton. Atramenty i papier użyte do wydruku gwarantują jakość archiwalną liczoną w dziesiątkach lat trwałości i niezmienności kolorów.

NAPRAWA i KOLORYZACJA ZDJĘCIA

Widoczna praca to przykład usuwania niewielkich skaz zeskanowanej fotografii oraz poddania jej koloryzacji. W ręce Klienta trafiła "wyczyszczona" fotografia czarno-biała oraz praca będąca wynikiem kolorowania zdjęcia, wg. dokładnie omówionego i ustalonego z Klientem schematu kolorów.

Kolorowanie czarno-białych zdjęć polecamy każdemu, komu pozostały w pamięci bliskie mu osoby lub dawne miejsca i chciałyby dzisiaj przywrócić kolorowe obrazy z minionych lat.USUWANIE TŁA / SZPAROWANIE

Praca polegająca na profesjonalnym szparowaniu psa i podmianie tła oryginalnej fotografii. Oprócz wycięcia sylwetki psa, dokonano także odtworzenia większej części ogona oraz fragmentu szyi i wkomponowania zwierzaka w nowo utworzone tło. Zadbano przy tym o zachowanie odpowiedniego oświetlenia i utworzenie realistycznych cieni.
FOTOMONTAŻ

Przy szparowaniu ("wycinaniu" elementów fotografii z tła) zawsze najtrudniejszymi partiami obrazu do obróbki są elementy przezroczyste oraz bardzo cienkie nieregularne kształty jakimi są włosy oraz futro czy sierść zwierząt. Odpowiednie wykorzystanie możliwości jakie dają programy graficzne pozwala sprostać nawet tak trudnym wyzwaniom.

NAPRAWA i KOLORYZACJA ZDJĘCIA

Zdjęcie, które wymagało szybkiej reakcji i naprawy z uwagi na bardzo zły stan. Tradycyjne skanowanie uwypukliłoby strukturę papieru na jakim została wykonana oryginalna fotografia i wzmocniło wszystkie widoczne skazy, rysy i załamania, dlatego też zamiast skanowania zdjęcia wykonano fotokopię.

Ważnym etapem pracy było zniwelowanie wszelkich rys i załamań widocznych w zdjęciu oraz uzupełnienie ubytków. Ostatnią czynnością było dobranie kolorystyki fotografii zgodnej z oczekiwaniami Klienta.FOTOMONTAŻ

Przykład obróbki komputerowej, mającej na celu zestawienie dwóch osób z różnych fotografii w jedno zdjęcie.
POŁĄCZENIE FOTOGRAFII

Praca obejmowała odtworzenie fragmentów postaci, które w fotografii źródłowej były poza kadrem, a także dopasowanie kolorystyczne i retusz podniszczonych fotografii.

+48 783 327 821

biuro@pixel-design.pl

Adres do korespondencji:
Pixel-Design Michał Bierzgalski
ul. Wieruchowska 88,
05-082 Zielonki-Parcela